Sort by

Ethan has logged 247 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Given

Given

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prime of Miss Jean Brodie

The Prime of Miss Jean Brodie

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hyouka

Hyouka

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson

KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2: God's Blessings on This Wonderful Work Of Art!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2: God's Blessings on This Wonderful Work Of Art!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry