• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • This Is the End

    ★★★

  • Looper

    ★★★★

  • End of Watch

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • The Fighter

    ★★★★

  • Inception

  • Kick-Ass

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Brüno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★½

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Machinist

    ★★★★

  • Minority Report

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★½

  • Unbreakable

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★