Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Edit this entry  
12
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
Edit this entry  
14
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Tuskegee Airmen

The Tuskegee Airmen

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eastwood Directs: The Untold Story

Eastwood Directs: The Untold Story

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mad Dog and Glory

Mad Dog and Glory

1993
×
★½
Edit this entry  
24
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Leap of Faith

Leap of Faith

1992
×
★★
Edit this entry  
20
Clear History

Clear History

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Edit this entry  
17
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry