✨ Ethan ✨ has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
From Hell

From Hell

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry