Sort by

ethan has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trademark

Trademark

1975
×
Read the review Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry