Sort by

ethan has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Dog

Hot Dog

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
02
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Getting Stronger Every Day

Getting Stronger Every Day

2001
×
Read the review Edit this entry