Sort by

ethan has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cherry

Cherry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wanda

Wanda

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry