RSS feed for Ethan
  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

    ★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★

  • Lonesome

    ★★

  • Metropolis

    ★★★★½

  • Manhatta

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • Lilya 4-ever

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Yearbook

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★½

  • District 9

    ★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★½

  • Angst

    ★★★★

  • Donnie Brasco

    ★★★

  • Fargo

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½