Sort by

Ethan ⚡ has logged 374 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry