Sort by

Ethan ⚡ has logged 31 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Here Today

Here Today

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spin

Spin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Storks

Storks

2016
×
Edit this entry  
07
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry