Ethan has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Decker: Port of Call: Hawaii - The Movie

Decker: Port of Call: Hawaii - The Movie

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The 3rd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 3rd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
09
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
31
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
09
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry