• The Hall: Honoring the Greats of Stand-Up

    ★★½

  • Christina P: Mom Genes

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Joe List: This Year's Material

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★

  • Akaash Singh: Bring Back Apu

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • True Story

    ★★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Tommy Little: I'll See Myself Out

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Sam Morril: Full Capacity

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Too Soon: Comedy After 9/11

    ★★★★

  • Shane Gillis: Live In Austin

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Sleepover

    ★★½

  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

    ★★½

  • Joe List: I Hate Myself

    ★★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★½

  • Urzila Carlson: Overqualified Loser

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Mark Normand: Out To Lunch

    ★★★★½