• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Underground Railroad

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Me You Madness

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A New York Christmas Wedding

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Money Plane

  • The Rental

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Dukeland

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Devs

  • Murder Death Koreatown

    ★★★½