Ethan has logged 14 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry