• Dune

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • See Know Evil

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Fainting Spells

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • Train to Busan

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Deepest Depths of the Burrow

    ★★★

  • Meru

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Fruitvale Station

    ★★★★

  • The Master

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Town

    ★★★½

  • Inception

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Gomorrah

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Paprika

  • The Departed

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★½

  • The Devil and Daniel Johnston

    ★★★★★

  • Crash

  • Oldboy

    ★★

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • City of God

    ★★★★

  • Training Day

    ★★½

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★

  • Waking Life

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

  • O Brother, Where Art Thou?

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • Magnolia

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Boys Don't Cry

    ★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★

  • Instrument

    ★★★★½

  • Another Day in Paradise

    ★★★

  • Lick the Star

    ★★

  • Rounders

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Happy Together

    ★★★★

  • Nowhere

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★★