Ethan has logged 47 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Altar of Lust

The Altar of Lust

1971
×
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Nightcap

Nightcap

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
The Nightcomers

The Nightcomers

1972
×
Read the review Edit this entry  
24
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red-Headed Woman

Red-Headed Woman

1932
×
★★★½
Edit this entry  
23
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
Read the review Edit this entry  
21
Haze

Haze

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Arsenal

Arsenal

1929
×
Read the review Edit this entry  
20
Man Is Not a Bird

Man Is Not a Bird

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Undercover

Undercover

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Frisco Jenny

Frisco Jenny

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
The Murder of Fred Hampton

The Murder of Fred Hampton

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
Read the review Edit this entry  
15
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How's It Going?

How's It Going?

1976
×
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
Read the review Edit this entry  
10
The Salvation Hunters

The Salvation Hunters

1925
×
Read the review Edit this entry  
09
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
Read the review Edit this entry  
09
Aprile

Aprile

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
Meetin' WA

Meetin' WA

1986
×
Read the review Edit this entry  
08
Keep Your Right Up

Keep Your Right Up

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beloved

Beloved

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
Edit this entry  
06
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Love and Betrayal: The Mia Farrow Story

Love and Betrayal: The Mia Farrow Story

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
Read the review Edit this entry  
03
A. K.

A. K.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Louisiana Story

Louisiana Story

1948
×
Read the review Edit this entry