RSS feed for ethanwb
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Alpha and Omega

Alpha and Omega

2010
×
½
Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Charnel House

The Charnel House

2016
×
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
09
Mutant Pumpkins from Outer Space

Mutant Pumpkins from Outer Space

2009
×
Edit this entry  
09
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
Edit this entry  
09
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Edit this entry  
02
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★½
Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Edit this entry  
19
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The Grudge

The Grudge

2004
×
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry