ethanwtaylor has logged 33 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tru Confessions

Tru Confessions

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry