• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Pixels

    ½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

  • Her

    ★★★★

  • The Master

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • Yes Man

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★

  • Mr. Bean's Holiday

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • My Little Pony: A Very Minty Christmas

    ★★★★★

  • Walk the Line

    ★★★★

  • Saw

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Snatch

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Office Space

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★

  • Trainspotting

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★½

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★½