• The Old Guard

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★½

  • Devin Townsend Project: Ocean Machine – Live at the Ancient Roman Theatre Plovdiv

    ★★★½

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

  • Heavy Trip

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Carmilla Movie

    ★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Ghost in the Shell

    ½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • The Dragon Dentist: Satsurikumushi

    ★½

  • The Dragon Dentist: Tengumushi

    ★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Tokyo Idols

    ★★★

  • Fate/Grand Order: First Order

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Mobile Suit Gundam: The Origin IV – Eve of Destiny

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Shelter

    ★★½

  • Under the Dog

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★½

  • Mobile Suit Gundam: The Origin III - Dawn of Rebellion

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★

  • Raw

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★

  • Kung Fury

    ★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • How the 'Dook Stole Christmas

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½