• Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • The Little Hours

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Hotel

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★½

  • The Intouchables

  • Samsara

  • Super 8