Sort by
  • Napoleon

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • Next Goal Wins

    ★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Twice Colonized

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★½

  • The Pale Blue Eye

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Two Days Before Christmas

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Strange World

    ★★★★

  • Stutz

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Amsterdam

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Bones of Crows

    ★★★★

  • Causeway

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Inspection

    ★★★

  • Pinocchio

    ½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

  • Empire of Light

    ★★

  • Pearl

    ★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • The Wonder

    ★★

  • TÁR

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★