Sort by

Etienne has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
19
Long Weekend

Long Weekend

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Kroos

Kroos

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★
Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry