Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
Edit this entry  
27
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
Edit this entry  
27
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Our Home Out West

Our Home Out West

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
I Am from Palestine

I Am from Palestine

2023
×
Edit this entry  
23
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Visions – The Twins

Star Wars: Visions – The Twins

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Visions – Lop & Ochō

Star Wars: Visions – Lop & Ochō

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Visions – The Village Bride

Star Wars: Visions – The Village Bride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Visions – Sith

Star Wars: Visions – Sith

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Visions – Journey to the Dark Head

Star Wars: Visions – Journey to the Dark Head

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Visions – Aau's Song

Star Wars: Visions – Aau's Song

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Visions – The Spy Dancer

Star Wars: Visions – The Spy Dancer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: Visions – I Am Your Mother

Star Wars: Visions – I Am Your Mother

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: Visions – In the Stars

Star Wars: Visions – In the Stars

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Visions – The Ninth Jedi

Star Wars: Visions – The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Visions – The Duel

Star Wars: Visions – The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Visions – Screecher's Reach

Star Wars: Visions – Screecher's Reach

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
David Holmes: The Boy Who Lived

David Holmes: The Boy Who Lived

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★½
Edit this entry  
16
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★
Edit this entry