• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Injustice

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★½

  • Ascension

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Audible

    ★★★½