RSS feed for Nick

Nick has logged 34 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Results

Results

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Radioactive

Radioactive

2019
×
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ford v. Ferrari

Ford v. Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry