• The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • County Lines

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Antenna

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Hope Gap

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • The King

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Wounds

    ½

  • The Report

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Last Tree

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★