Euan has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
County Lines

County Lines

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry