• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½