RSS feed for EudoraFletcher

EudoraFletcher has logged 240 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iced

Iced

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Eco-Pirate: The Story of Paul Watson

Eco-Pirate: The Story of Paul Watson

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mountain

The Mountain

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Penguin King

The Penguin King

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Eden - Der Albtraum vom Erdöl

Dark Eden - Der Albtraum vom Erdöl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond The Pole

Beyond The Pole

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Medicine of the Wolf

Medicine of the Wolf

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
Read the review Edit this entry  
01
Antarctica

Antarctica

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Among Wolves

Among Wolves

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great White Silence

The Great White Silence

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silver Forest

Silver Forest

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call of the Wild

Call of the Wild

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Yard

The Yard

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Snow Wonder

Snow Wonder

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Shackleton's Captain

Shackleton's Captain

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ravenous

Ravenous

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Nuummioq

Nuummioq

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Virality

Virality

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantasten

Fantasten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen Stupid

Frozen Stupid

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cry of the Wild

Cry of the Wild

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
ThuleTuvalu

ThuleTuvalu

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Village at the End of the World

Village at the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Snow Wolf: A Winter's Tale

The Snow Wolf: A Winter's Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
S.O.S. Iceberg

S.O.S. Iceberg

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Angels Crest

Angels Crest

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mountain Fever

Mountain Fever

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frostbitten

Frostbitten

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Weather Station

The Weather Station

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Blood

In the Blood

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
With Byrd at the South Pole

With Byrd at the South Pole

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Småstad

Småstad

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Expedition to the End of the World

The Expedition to the End of the World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amundsen der Pinguin

Amundsen der Pinguin

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
The Thaw

The Thaw

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Island at the Top of the World

The Island at the Top of the World

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scott of the Antarctic

Scott of the Antarctic

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Island

The Island

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terra Antarctica

Terra Antarctica

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Dogs of Winter

The Last Dogs of Winter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Garbage Helicopter

The Garbage Helicopter

2015
×
★½
Read the review Edit this entry