• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • The Northman

  • X

  • No Exit

  • The Batman

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Death on the Nile

  • Arctic Void

  • Scream

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Halloween Kills

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Cursed

  • The French Dispatch

  • Space Jam: A New Legacy

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Resort

  • Seaspiracy

  • Nobody

  • Judas and the Black Messiah

  • El Planeta

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • No Man's Land

  • Another Round

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • You Should Have Left

  • Body Cam

    ★½

  • The Last Dance

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Alone

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Guardians of Life

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • Possessor

    ★★★

  • Time

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Return of The Ghoul Log

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Synchronic

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Trap

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

  • Midsommar