• Outside the Wire

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • The Disciple

    ★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • Rogue Warfare: Death of a Nation

    ½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Rogue Warfare: The Hunt

    ½

  • The Courier

    ½

  • Line of Duty

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★★

  • Trial by Fire

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★½

  • Gringo

    ★★★½

  • The Warning

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • 12 Strong

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Black Site Delta

    ★½

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★★★

  • Beatriz at Dinner

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Drowning

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • Smoke & Mirrors

    ★★★★½

  • The Fury of a Patient Man

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

    ½

  • Message from the King

    ★★★★

  • Shepherds and Butchers

    ★★★

  • Room

    ★★★★½

  • True Story

    ★★½

  • Stretch

    ★★★½

  • Kill the Messenger

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • No Good Deed

    ★½

  • Escape Plan

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★½

  • Closed Circuit

    ★★★

  • Arbitrage

    ½

  • The Rise

    ½

  • Seven Psychopaths

    ★★★★★

  • Fire with Fire

    ★½

  • State of Play

    ★★★½

  • RockNRolla

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★½

  • The Mask

    ★★★★

  • Escape from New York

    ½

  • Raging Bull

    ★★★★½

  • The Outlaw Josey Wales

    ★★★★★

  • Kelly's Heroes

    ★★★★