Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Reset
password
×
Search:
eugeugeug
Profile
Activity
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for eugeugeug
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
eugeugeug’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Amazon Video
Amazon Prime
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
2018
All time
2018
2017
2016
2015
2014
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
eugeugeug has
logged 29 entries for films during 2018.
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Apr
2018
21
Bells Are Ringing
1960
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
16
The People vs. Larry Flynt
1996
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
16
Goya's Ghosts
2006
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
02
Wild Nights with Emily
2018
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
02
Black Panther
2018
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
02
Ready Player One
2018
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
02
Unsane
2018
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
02
Isle of Dogs
2018
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
02
Annihilation
2018
×
★★
Read the review
Edit this entry
Mar
2018
25
Lumière d'Été
1943
×
★★★
Read the review
Edit this entry
25
Les Visiteurs du Soir
1942
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
25
The Laughing Policeman
1973
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
Feb
2018
23
Double Lover
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
19
Vengeance
2009
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
15
The Commuter
2018
×
★★½
Read the review
Edit this entry
Jan
2018
16
The Exile
1947
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
16
Twin Peaks: Fire Walk with Me
1992
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
16
The Human Condition III: A Soldier's Prayer
1961
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
15
The Human Condition II: Road to Eternity
1959
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
13
Sweetie
1989
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
12
The Post
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
09
Crimson Gold
2003
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
09
From Mayerling to Sarajevo
1940
×
★★★
Read the review
Edit this entry
08
I, Tonya
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
07
Offside
2006
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
05
Marketa Lazarová
1967
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
02
Wonder Wheel
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
02
The Human Condition I: No Greater Love
1959
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
02
Ghost
1990
×
★★★½
Read the review
Edit this entry