Sort by

eugeugeug has logged 34 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lenny

Lenny

1974
×
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
De Palma

De Palma

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Donbass

Donbass

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Price Hollywood?

What Price Hollywood?

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
On Approval

On Approval

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Notes on an Appearance

Notes on an Appearance

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry