• The Guilty

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Paper Lives

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Run Hide Fight

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Wrong Missy

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Ouija Shark

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★

  • Dracula

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas