paula has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
30
22 July

22 July

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2007
×
½
Edit this entry  
25
The Bronze

The Bronze

2015
×
½
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Lagoon: The Awakening

Blue Lagoon: The Awakening

2012
×
½
Edit this entry  
20
Champions

Champions

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Day

One Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry