paula has logged 46 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
29
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★
Edit this entry  
29
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
½
Edit this entry  
27
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry