• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • Choose or Die

    ½

  • Metal Lords

    ★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Soundtrack #1

    ★★★★

  • Umma

    ★★

  • The Bad Guys

  • X

    ★★★

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★★

  • Business Proposal

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Semantic Error

    ★★★★

  • Love and Leashes

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • My Name

    ★★★★½

  • My Love Mix-Up!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

  • Birds of Paradise

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Midnight

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Mad for Each Other

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • 2gether: The Movie

    ½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Be My Boyfriend

  • MTV Unplugged Presents: BTS

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Sweet Home

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • True Beauty

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Chick Fight

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Young Adult Matters

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★