Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tentacles

Tentacles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inferno of Torture

Inferno of Torture

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yummy

Yummy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Right to Die

Right to Die

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Valerie on the Stairs

Valerie on the Stairs

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare Wakes

A Nightmare Wakes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frightmare

Frightmare

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Screwfly Solution

The Screwfly Solution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Barn

The Barn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creatures of Whitechapel

Creatures of Whitechapel

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demons in the Dark

Demons in the Dark

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Instinct

Instinct

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
VFW

VFW

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Naked Zombie Girl

Naked Zombie Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Samaritan

Good Samaritan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Real Gods Require Blood

Real Gods Require Blood

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bridge Partner

The Bridge Partner

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry