• We Got a Monkey's Paw

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Behind

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Two Devices Connected

    ★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Climax

    ★★

  • Last One Screaming

    ★★★½

  • Blood Fest

    ★★★½

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Hellraiser: Judgment

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Cannibal Club

    ★★★

  • Feast on the Young

    ★★★

  • Catcalls

    ★★★★

  • Post Mortem Mary

    ★★★½

  • American Guinea Pig: The Song of Solomon

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Red Eye

    ★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★½

  • Satan's Slaves

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • Housewife

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • To Hell and Back: The Kane Hodder Story

    ★★★★

  • Victor Crowley

    ★★★

  • Shop of Eternal Life

    ★★★★

  • Real Gods Require Blood

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Instinct

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Van

    ★★★½

  • Room for Rent

    ★★

  • Pigskin

    ★★★★

  • Creatures of Whitechapel

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • Dawn of the Deaf

    ★★★½

  • Grindsploitation

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Raw

    ★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Barn

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Fury of the Demon

    ★★★★

  • The Blackout Experiments

    ★★★★

  • The Funhouse Massacre

    ★★★

  • I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

    ★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★

  • Baskın

    ★★★

  • The Disappearance of Willie Bingham

    ★★★

  • Jeruzalem

    ★★★

  • Shutter

    ★★

  • Green Room

    ★★★

  • Goodbye

    ★★★★

  • Demons in the Dark

    ★★★

  • The Corpse of Anna Fritz

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • The Bridge Partner

    ★★★

  • Headless

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • El Gigante

    ★★★½

  • Naked Zombie Girl

    ★★½

  • Why Horror?

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★

  • Starry Eyes

    ★★★

  • Good Samaritan

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★