• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Don't Shoot

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Girl

    ★★★½

  • Racer and the Jailbird

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The Infiltrator

    ★★★½

  • Anthropoid

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • The BFG

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Safety First - The Movie

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • The Ardennes

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Blackway

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Minions

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Mockingbird

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Honeymoon

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • Rio 2

    ★★★

  • Chef

    ★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Lone Survivor

    ★★★½

  • F.C. De Kampioenen: Kampioen zijn blijft plezant

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Marina

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Planes

    ★★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Turbo

    ★★★½

  • The Immigrant

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • Epic

    ★★★

  • Favor

    ★★½

  • Dead Man Down

    ★★★

  • Battlestar Galactica: Blood & Chrome

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • Asterix & Obelix: God Save Britannia

    ★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★

  • Everything or Nothing

  • Hotel Transylvania

    ★★★★