Sort by

Eva has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Happiness on Earth

I Am Happiness on Earth

2014
×
★★
Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★
Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
72nd Annual Tony Awards

72nd Annual Tony Awards

×
★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read prior review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read prior review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Josie

Josie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
Edit this entry  
11
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read prior review Edit this entry  
06
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry