• The Night

  • Squid Game

  • Dune

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Titane

  • Benedetta

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Love in the Time of Corona

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

  • The Place

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

  • Between Heaven and Earth

  • Save Ralph

  • The Pharaohs’ Golden Parade

  • Zack Snyder's Justice League

  • The World's Deadliest Killer

  • The Apocalypse

  • A Stand Worthy of Men

  • Burrow

  • One Like It

    ★★½

  • Puparia

  • Paranormal

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Beast

  • Coffin

    ★★½

  • Soul

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Monday

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Enshrined Saint

    ½

  • The Book of Sun

  • Peninsula

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • To: Gerard

  • Six to Six

  • Just Before I Leave

  • MAN 2020

  • A window to the world

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • Escape from Pretoria

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • 365 Days

    ½

  • New Year's Eve

    ½

  • Ward's Henna Party

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Genius Loci

  • The Turning Point

    ★★★★

  • Little Women

    ★½

  • When We're Born

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman