RSS feed for Evan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yentl

Yentl

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
25
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry