Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry