• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Seance

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

  • The Little Things

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Shirley

    ★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Scare Me

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Cats

    ★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Synchronic

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★