• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Riotsville, USA

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Tale of King Crab

    ★★★★½

  • On My Mind

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Karnan

    ★★★★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Please Hold

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Autofiction

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Inheritance

    ★★★★★

  • Tragic Jungle

    ★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½