Evan has logged 303 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fieldwork Footage

Fieldwork Footage

1928
×
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Alps

Alps

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
Read prior review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★½
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
18
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Shortbus

Shortbus

2006
×
Edit this entry  
17
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry