• The Staircase

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • We Own This City

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

    ★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Phoenix Rising

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Dropout

  • The Batman

  • Inventing Anna

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Ray Donovan: The Movie

  • Yearly Departed

  • Beanie Mania

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

  • DMX: Don't Try to Understand

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Swimsuit

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • This Is the Night

    ★★

  • A Few Miles South

  • Jagged

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Attica

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Jacuzzi

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Queenpins

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★