Sort by

Evan has logged 32 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
How Do You Measure a Year?

How Do You Measure a Year?

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Haulout

Haulout

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Night Ride

Night Ride

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Missing

Missing

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry